Sen to podstawowa biologiczna potrzeba każdego człowieka. Lekarze zalecają, by nie zaniedbywać snu i spać minimum 7 godzin. Aby sen był efektywny, warto zadbać o to, by sypialnia była wywietrzona. Nie może być w niej zbyt gorąco. Ważne jest też wygodne łóżko i odpowiednia piżama.

Jakie piżamy są najwygodniejsze?

Najwygodniejsze piżamy damskie powinny być wykonane z bawełny. Bawełna to przewiewny materiał i naturalny materiał. Grubsza bawełna sprawdzi się w zimowe, chłodniejsze dni. Lekkie bawełniane piżamy będą idealne na lato.

Dzięki temu skóra oddycha i się nie poci. Sam materiał jest na tyle delikatny, że nie podrażnia i nie powoduje uczuleń. Bawełna wcale nie musi oznaczać rezygnacji z wytwornego stylu. Bawełniane piżamy są elegancko zdobione a ich wykończenie koronką lub haftem wygląda bardzo ładnie.

Komfort snu poprawi także taka piżama damska, której krój będzie wygodny. Warto kupić luźniejszą piżamę. Gumka w spodniach powinna być grubsza, by nie podrażniać skóry. Zbyt ciasna piżama będzie niewygodna. Trzeba pamiętać o tym, że to strój, w którym spędza się nawet 9 godzin na dobę.

Eleganckie piżamy damskie

Bielizna nocna wykonana z satyny a dodatkowo zdobiona koronką może prezentować się efektownie, ale nie zawsze będzie wygodna. Wiele kobiet dba o to, by również nocą prezentować się nienagannie i atrakcyjnie, dlatego wybiera zmysłową bieliznę do snu. Nikt jednak nie powinien przedkładać wyglądu nad komfort snu, dlatego trzeba zadbać o to, by piżama była dobrej jakości.

W takiej sytuacji warto zwracać uwagę na skład materiału. Tanie, importowane piżamy damskie mogą być wykonane ze sztucznego materiału kiepskiej jakości. Lepiej zapłacić więcej za piżamę, której skład jest znacznie lepszy.

Sporą popularnością cieszą się też piżamy wykonane z włókien bambusowych z domieszką bawełny. To doskonały kompromis między tradycyjną piżamą damską a elegancką nocną bielizną.

Najlepszy szlafrok do spania

Do piżamy damskiej można dopasować szlafrok w podobnym klimacie stylistycznym. Zimą wiele kobiet korzysta z grubych polarowych szlafroków, które otulają i gwarantują komfort cieplny po kąpieli.

Krótkie i przewiewne szlafroki sprawdzą się latem. Wiele kobiet korzysta z nich, by nie czuć się skrępowaną w skąpej piżamie i zakryć więcej ciała.

Szczytem elegancji będą jedwabne i satynowe szlafroki. Zwłaszcza te pierwsze prezentują się niezwykle zjawiskowo. Jedwabne szlafroki są ręcznie malowane i tak delikatne, że niemalże stapiają się ze skórą. Często mają poszerzane, zdobione rękawy, a wyglądem przypominają kimono.

Więcej informacji znajdziesz na stronie piżama damska.

Comments are closed.