Brak czasu oraz zmęczenie sprawiają, że niechętnie podchodzimy do tematu gotowania dla bliskich po zakończeniu pracy. Samo gotowanie nierzadko jawi się nam jako wielogodzinne przygotowanie posiłku. Nie musi tak być! Obecnie bez trudu przygotujemy smaczne, domowe posiłki, które pozwolą zaspokoić głód, dostarczą do organizmu niezbędnych składników odżywczych. O jakich przepisach warto pamiętać?

Makarony na wiele sposobów

Przygotowanie smacznego i pożywnego dania nie musi zajmować wiele czasu – udowadniają to Włosi, którzy rozsmakowali się w makaronach z różnymi dodatkami. W naszych domach możemy bez trudu przygotować makarony z mięsem czy w wersji wegetariańskiej – wystarczy kilka dobrych jakościowo składników, oliwa z oliwek, twarde sery do posypania. Samo gotowanie makaronu to kwestia 5-9 minut, w zależności od tego, jaki stopień twardości makaronu lubimy. Warto korzystać z sezonowych warzyw – pozwolą one na tworzenie wyjątkowych dań, a dodatkowo nie ogołocą naszego portfela. Makarony możemy również podawać z wybranymi mięsami czy owocami morza – możliwości jest naprawdę wiele, przez co możliwe jest ugotowania niebanalnych dań o ciekawych smakach.

A może obiad na słodko?

Obiad na słodko to idealne rozwiązanie, kiedy w domu są dzieci. Naleśniki to proste i smaczne rozwiązanie – dodatkowo przygotowane naleśniki możemy podawać zarówno na słodko (z dżemami, serkami czy bitą śmietaną), jak i formie bardziej wytrawnej. Atutem naleśników jest bez wątpienia fakt, jak niewiele składników potrzeba do ich zrobienia – wystarczy mąka, mleko i jajko! Innym rozwiązaniem są kopytka – smak kopytek z masłem i cukrem to dla wielu smak dzieciństwa! Kolejnym pomysłem na obiad na słodko są racuchy – placuszki z jabłkami, posypane pudrem, zaspokoją nawet największy głód.

Comments are closed.