Depilacja laserowa jest najefektywniejszą z dostępnych metod depilacyjnych na całym świecie. Powstało ich bardzo wiele jednak żadna nie jest w stanie zagwarantować gładkości skóry na tak długi czas. Z reguły inne metody depilacyjne wystarczą maksymalnie na kilka dni – później włosy szybko odrastają stając się sztywne i kłujące. Po prawidłowym przeprowadzeniu depilacji laserowej można oczekiwać permanentnych efektów na bardzo długi czas – często nawet do końca życia.

Co zapewnia permanentność depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest tak długotrwała dzięki działaniu skoncentrowanego lasera. W dzisiejszych czasach występują różne rodzaje laserów, które potrafią indywidualnie dostosować się do danego klienta. Dzięki temu efektywność depilacji laserowej jest bardzo duża. Laser bardzo skrupulatnie emituje wiązkę światła trafiającą bezpośrednio na powierzchnię skory człowieka. Odległość lasera od skóry jest bardzo mała dlatego laser intensywnie nagrzewa skórę. W takim procesie dochodzi do uszkodzenia cebulek włosowych. Pojedyncze uszkodzenie nie gwarantuje jednak sytuacji, w której włosy nigdy nie odrosną. Ważne, aby natrafić na fazę wzrostu cebulki – uszkodzenie w tym momencie jest już gwarancją sukcesu idealnie gładkiej, pozbawione włosów skóry na tak długi czas.

Z trafieniem na fazę wzrostu cebulki włosowej związana jest konieczność regularnego odbywania zabiegów depilacyjnych w ilości od 3 do nawet 9 zabiegów. Faza wzrostu włosa to parametr, którego nie da się zbadać dlatego wykonywanie regularnych zabiegów pozwoli klientowi w końcu naświetlić cebulkę włosową właśnie w tej fazie. Zapewnia to gwarancję efektywności zabiegu, na którą zasługuje każda osoba opłacająca zabieg.

Podsumowanie

Jak widać aby uzyskać idealnie gładką skórę na całe życie należy jedynie zdecydować się na serię zabiegów depilacyjnych będąc przy nich cierpliwym i regularnym. Wszystkie osoby, które zdecydowały się na tego typu zabieg nie żałują swojej decyzji ani przez minutę.

Comments are closed.