Drzwi balkonowe przesuwne stanowią nie lada gratkę dla wielu osób. W szczególności, że dzięki nim można stworzyć naprawdę ogromną przestrzeń oszkloną. Pomimo tego, w środowisku krąży wiele mitów odnoszących się do nich. Czas więc na to, aby je obalić, dzięki czemu uda się wyjaśnić wiele niejasności.

Dobra izolacja akustyczna

Mówi się, że duże drzwi balkonowe przesuwne nie są w stanie tak dobrze utrzymać izolacji akustycznej. Czy to prawda? Wątpliwości budzić może mechanizm, który działa na zupełnie innych zasadach, niż to bywa w przeciwieństwie do drzwi przesuwnych. Ze spokojem, pomimo tego, że ma się do czynienia z dużą powierzchnią, w przypadku drzwi przesuwnych, są one w stanie utrzymać bardzo dobry poziom izolacji akustycznej. Wszyscy użytkownicy mogą być pewni tego, że wszelkie hałasy dochodzące z dworu na pewno pozostaną tam, nie zakłócając spokoju domowego. 

Drzwi balkonowe przesuwne z niskim progiem

Wielu osobom przeszkadza wysoki próg w drzwiach rozwieranych. Stwarza on ogromne problemy, np. malutkim dzieciom, seniorom, czy też osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi. No ale przecież są takie drzwi przesuwne, które także taki próg posiadają. Co więc w takim przypadku? Ze spokojem, w sklepach dostępne są również te modele, które mają także ten bardzo niski próg, wręcz wpuszczany w ziemię. Dzięki temu nikt nie będzie miał problemu z tym, aby dostać się na dwór, czy też w drugą stronę. Pozwala to również na ujednolicenie podłogi znajdującej się w domu, a także na dworze. 

 

Comments are closed.