Drukarki są niezbędnym elementem życia codziennego, a najpopularniejszym ich typem są nadal te atramentowe, dzięki którym można cieszyć się wysokiej jakości wydrukami, które zachwycają szczegółowością i kolorami. Jak jednak wybierać tusze HP i co warto o nich wiedzieć?

Tusze HP – skąd wiedzieć, jakie wybrać?

Wiele osób zastanawia się, jakie tusze HP powinny wybrać, kiedy skończą się te aktualnie użytkowane w danej drukarce. Tuszy istnieje bowiem bardzo wiele i nawet jeden producent, jakim jest HP, posiada pokaźnych rozmiarów portfolio tego typu produktów.

Informację o tym, jakie kartridże trzeba będzie kupić do danego urządzenia, znaleźć można przede wszystkim w instrukcji danej drukarki. Jest to też najpewniejsze źródło informacji. Jednocześnie każda drukarka powinna posiadać też informacje na ten temat pod swoją pokrywą. Dobrze jest też spisać oznaczenie tuszy HP z tych aktualnie używanych, zanim wyrzuci się puste pojemniki.

Oryginał, a może zamiennik?

Przeczesując sieć, można nie tylko znaleźć tusze HP do danego urządzenia, ale także i różne ich zamienniki. Z reguły są one o wiele tańsze od oryginalnych tuszy, jednak czy warto je kupować?

Oryginalne tusze HP gwarantują wysoką kompatybilność z danym urządzeniem i na pewno nie stanie się nic złego przez zainstalowanie w nim oryginalnych kartridży. Posiadają one jednak wielką wadę – są z reguły drogie, chociaż i to się zmienia i zależna jest to od modelu. Regułą jest, że przy tanich drukarkach, które sprzedawane są poniżej kosztów produkcji, tusze są drogie, bo to na nich firma HP w rzeczywistości zarabia. W drogich urządzeniach oryginalne tusze HP potrafią być już niedrogie i wysoce wydajne.

Chcąc mieć pewność, że urządzenie nie zostanie uszkodzone przez nieoryginalne tusze, warto kupować właśnie te od HP, jednak kiedy posiada się już pozytywne doświadczenia z producentem dobrych zamienników i doświadczyło się ich bezpieczeństwa, a do tego urządzenie nie jest już na gwarancji, jak najbardziej można zainteresować się zamiennikami.

Jak wymienić tusz HP?

Wiele osób ma problemy z wymianą tuszu HP, kiedy skończy się ten aktualnie używany w urządzeniu. Chociaż najlepiej jest tu kierować się instrukcją dostarczaną przez producenta, nie każdy ją posiada.

Wymiana tuszu HP jest tymczasem bardzo prosta. Wystarczy włączyć drukarkę i uchylić pokrywę, dostając się do wkładów. W momencie ustania ruchu karetki wkład delikatnie naciska się, by go zwolnić, wysuwając go.

Następnie w zwolnione miejsce pod kątem trzeba delikatnie wsunąć nowy pojemnik i docisnąć wkład do gniazda, a potem zamkną c pokrywę.

Powyższe wskazówki powinny ułatwić każdemu korzystanie z tuszy do drukarek HP.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl/cat-pol-1214553930-Tusze-zamienniki-HP.html.

Comments are closed.