Latanie staje się coraz bardziej popularne. Aby móc latać możesz się wcielić w rolę pasażera lub pilota. Ta pierwsza jest raczej standardem i może dotyczy każdego. Bycie pilotem wymaga nieco większej pracy. Abyś mógł być pilotem musisz zacząć od zera do atpl – czyli posiadać szereg uprawnień na samoloty.

Swoją ścieżkę jako pilot samolotu pasażerskiego możesz rozpocząć na każdym etapie nauki. Wiek jest tutaj dość przychylny, bo osoby niepełnoletnie mogą rozpocząć zdawanie licencji atpl już od 14 roku życia. Oto dlaczego warto przejść od 0 do atpl w tak młodym wieku. 

Możliwość latania dla rekreacji 

Latanie samolotem kojarzy się ze świetną rozrywką. Profesjonalna licencja atpl umożliwi ci latanie w celach turystycznych. Jest to dobry patent na spełnienia podniebnych marzeń. Loty turystyczne dadzą Ci możliwość zarobku. Loty turystyczne są bardzo mało popularne. Ta niewielkie zainteresowanie można wykuć w prawdziwy biznes. W Polsce nie brakuje pięknych krajobrazów, gór oraz rzek, które tworzą podniebną panoramę naszego kraju. Ten widok możesz udostępniać własnym turystom. Dlatego posiadanie kursu atpl a może być w przyszłości sposobem na dobry zarobek. Strona https://osl.azl.pl/project/licencja-ppla-kurs-szkolenie/ jest wstępem do akcji od 0 do atpl – osobistego wyzwania, które pozwoli Ci na pozyskanie licencji pilota jeszcze przed 18-nastką. 

Loty dla prawdziwych zawodowców 

Pilot to także zawód. Jeśli chcesz zająć się tą profesją konieczne jest posiadanie licencji. W tym przypadku bycie świeżakiem w branży będzie od wymagało specjalistycznych umiejętności. Możesz je nabyć w trakcie szkoleń, gdzie 0 do atpl uzyskasz najwyższy stopień cywilny. Ten rodzaj licencji pozwala na sterowanie pojazdem powietrznym do 9 miejsc pasażerskich. W modelach, które wykorzystujemy do ćwiczeń w powietrzu możesz liczyć na pojazd na około 4 miejsca. W zależności od potrzeb pilot może się przeszkolić w lotach nocnych.

Piękna panorama nawet nocą 

Ten rodzaj licencji jest używany głównie jako uzupełnienie. Wiele pojazdów latających może być obsługiwania tylko za dnia. Standardowe licencje są wykonywane wyłącznie na loty w dzień. Aby można było skorzystać z uprawnienia nocnego potrzebujesz kursu VFR. Jego możliwości dają Ci sposób na latanie przez 24 godziny na dobę. Na stronach https://osl.azl.pl/osl-kursy/ uzyskasz informacje na temat prowadzonego kursu. Jest dobrym sposobem na uzyskanie wielu cennych wskazówek odnoście latania. Kurs daje Ci możliwości latania na sprzęcie o wadzę do 5700 kg. Jest to mały samolot, który może być wstępem do podniebnej przygody. Dzięki jego możliwość masz szanse na powiększenie własnego zawodu o nowe modele samolotów. Warunkiem zapisu na kurs jest posiadanie licencji PPL(A), orzeczenie lekarskie w klasie 1. Wymagane jest także uzyskanie wykształcenia średniego oraz przekroczenia 18 roku życia. Przyda się odpowiedni nalot na poziomie min 150h (w tym 70h PIC jeżeli ma zastosowanie samolot klasy ME). 

Comments are closed.