Najważniejszym elementem stroju każdej osoby wsiadającej na konia jest kask. Wysokiej jakości kask zminimalizuje skutki ewentualnego upadku i sprawi, że bliskie spotkanie z gałęziami podczas przejażdżki po lesie będzie mniej bolesne. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja głowa jest odpowiednio zabezpieczona, warto zakupić własny kask z oferty producenta specjalizującego się w produkcji tego typu sprzętu. Najlepsze kaski znajdziesz w profesjonalnych punktach. O czym należy pamiętać, odwiedzając sklep jeździecki w celu kupna kasku? 

Kask ze sklepu jeździeckiego – najważniejsze informacje

Każdy sklep jeździecki oferuje swoim klientom dwa typy nakryć głowy: toczki oraz kaski. Osobom szukającym produktu, który solidnie zabezpieczy ich głowę i nos, bardziej niż ozdobne toczki z włókna szklanego polecane są kaski. Wysokie jakości kaski produkowane są zazwyczaj z poliwęglanu łączącego w sobie lekkość z trwałością. Nowoczesne nakrycia głowy są skonstruowane w taki sposób, żeby przejmować na siebie całą siłę wstrząsu w momencie uderzenia. W efekcie skorupa kasku pęka, jednak czaszka pozostaje nienaruszona. Komfort jazdy znacząco poprawiają otwory wentylacyjne zapobiegające przegrzewaniu się głowy w czasie gorących dni. Wnętrze kasku powinno być wyposażone w wymienną, przystosowaną do prania w wysokiej temperaturze gąbkę wchłaniającą pot i zwiększającą amortyzację. Zanim wybierzesz konkretny model sprawdź, czy jest on atestowany i spełnia rygorystyczne, europejskie normy bezpieczeństwa.

Sklep jeździecki Equishop – zaufaj ekspertom

Pamiętaj o tym, że kask będzie dobrze spełniał swoje zadanie tylko wtedy, kiedy będzie starannie dopasowany do obwodu i kształtu głowy użytkownika. Odwiedzając sklep jeździecki , możesz liczyć na fachowe doradztwo osób, dla których jeździectwo jest pasją. 

Comments are closed.