Szablony dekoracyjne na ścianę to szybki i skuteczny sposób na odświeżenie pomieszczenia. Dzięki eleganckim i ciekawym dekoracjom na ścianie pokój nabierze innego charakteru. Jak wybrać szablon, który będzie idealny?

Rodzaje szablonów

Wybierając szablony dekoracyjne trzeba zastanowić się, czy skorzystamy z egzemplarzy jednorazowych czy wielokrotnego użytku.

Decydując się na zrobienie jednego wzoru można wybrać szablon dekoracyjny jednorazowy. Są to papierowe szablony, które przyklejamy do ściany, a następnie ją malujemy. Najczęściej są to raczej szablony z cienkiego materiału, który po jednokrotnym malowaniu ulegają zniszczeniu. Ich dużą zaletą jest niska cena.

Wybierając szablony jednorazowe warto zainwestować w dobry materiał. Szablon musi być dobrze przyklejony, tak by farba się nie rozlewała. Ważny jest również moment zdejmowania szablonu ze ściany. Musi on zejść na tyle delikatnie, by na ścianie nie zrobiły się nieestetyczne odpryski, które zniszczą cały efekt.

Chcąc ozdobić kilka ścian warto wybierać szablony dekoracyjne wielokrotnego użytku, które wykonane są z tworzywa sztucznego. Po umyciu oraz dokładnym wysuszeniu są one gotowe do kolejnego wykorzystania. W ten sposób możemy stworzyć duże kompozycje na jednej ze ścian lub niewielkie obrazy łączące kolejne pomieszczenia w mieszkaniu.

Jak wybrać idealny wzór?

Wybór szablonów malarskich jest ogromny. W pierwszej kolejności należy zastanowić się, czy chcemy udekorować całą ścianę czy tylko niewielki jej fragment.

Szablony malarskie do dekoracji większych powierzchni najczęściej mają wzory geometryczne lub roślinne. Taka ściana jest ciekawa i jednocześnie bardzo subtelna.

Decydując się na niewielkie dekoracje można umieścić je nad komodą w salonie, nad łóżkiem w sypialni czy na ścianie w długim i wąskim przedpokoju. Ciekawym wzorem są litery, z których można stworzyć motywacyjny cytat, który będzie poprawiał nam humor, gdy tylko na niego spojrzymy.

Chcąc stworzyć interesującą ilustrację do pokoju warto wykorzystać szablony dekoracyjne w nieoczywisty sposób. Rysunek latarni ulicznej na ścianie obok kanapy, wzór klosza lampy umieszczony tak, by współgrał z żarówka czy odlatujące dmuchawce sprawią, że pomieszczenie stanie się wesołe i radosne.

Ciekawe ściany to jeden z najważniejszych elementów dekoracyjnych w naszych mieszkaniach. Szablony dekoracyjne to szybki i tani sposób na odświeżenie domu. Zrobienie oryginalnej ściany przy ich pomocy nie wymaga żadnych dodatkowych umiejętności ani doświadczenia. Jedno popołudnie wystarczy, by zamieszkać w odświeżonym mieszkaniu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/k31,szablony-z-tworzywa.html.

Comments are closed.