Decydując się na zakup nowych garnków kuchennych stajemy przed nie lada wyborem – topowi producenci proponują nam rozbudowane komplety, w których znajdziemy przede wszystkim niewielkie rondelki, ale też duże garnki odpowiednie do przygotowywania zup. Na co zwracać uwagę podczas wybierania nowego kompletu garnków?

Nowoczesne garnki – wybierz komplet ze stali nierdzewnej!

Szukając nowego kompletu garnków przede wszystkim warto zwracać uwagę na tworzywa i materiały. Wśród rekomendowanych rozwiązań wymienia się dzisiaj przede wszystkim garnki ze stali nierdzewnej 18/10, która zabezpieczona jest przed odkształcaniem, korozją, działaniem wysokich temperatur. Garnki posiadają w swoich dnach specjalne dyski – odpowiadają one za szybsze i równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Garnki z dyskami możemy stosować na wszystkich rodzajach kuchenek co jest sporym udogodnieniem. Garnki posiadają wbudowane lejki i cedzaki, a dodatkowo wyposażone są również w wewnętrzne miarki do odmierzania płynów. Pozwolą one na jeszcze wygodniejsze użytkowanie – takie garnki znajdziemy na stronie gerlach.pl.

Garnki uzupełnione są o dedykowane pokrywki – pokrywki tworzone są ze szkła hartowanego. Niewielki odpowietrznik pozwoli na odprowadzanie nadmiaru pary wodnej i zagęszczanie przygotowywanych potraw. W codziennym użytkowaniu pomogą również profilowane uchwyty. 

Patelnie – smaż z przyjemnością

Smażone potrawy smakują wyjątkowo, szczególnie kiedy są odpowiednio doprawione i porządnie panierowane. Takie dania są jednak kaloryczne. Na szczęście dzięki nowoczesnym patelniom możliwe jest smażenie potraw o zmniejszonej kaloryczności. Dzięki powłokom ceramicznym patelnia hamuje przywieranie pokarmów do dna i pozwala na smażenie na minimalnej ilości tłuszczu. 

Comments are closed.