Mówi się, że małe kuchnie nie dają żadnych możliwości w ciekawej aranżacji. Wręcz przeciwnie. Wszystko można urządzić w odpowiedni sposób. Wystarczy dobrać odpowiednie szafki kuchenne i pozostałe sprzęty, aby móc stworzyć klimatyczne pomieszczenie.

Szafki kuchenne i strefy pracy

Zanim wybierzemy i ustawimy szafki kuchenne, musimy uświadomić sobie kilka istotnych faktów. Jakie prace po kolei wykonujemy w kuchni? Pomoże nam to w odpowiednim rozstawieniu mebli, lodówki, piekarnika, itd. Jakie są poszczególne etapy przygotowywania jedzenia? Po pierwsze – wyjęcie odpowiednich składników. Wszystko należy wyjąć z lodówki lub spiżarki, a w następnej kolejności wszystko czyścimy/myjemy. Trzeci etap to pokrojenie, przygotowanie, aby w czwartym etapie móc wszystko poddać obróbce termicznej. Po co nam taka wiedza? Aby wiedzieć, że w małej kuchni na początku musi znaleźć się lodówka, potem zlew, a na końcu kuchenka z piekarnikiem. Pomiędzy nimi należy umieścić odpowiednie meble.

Szafki kuchenne i blat roboczy

Może w małej kuchni nie uda nam się utrzymać odpowiednich odległości, jakie zalecają specjaliści, ale musimy zadbać o to, aby szafki kuchenne miały odpowiednie blaty robocze. Nie tylko, jeśli chodzi o ich długość, czy także wysokość, ale liczy się również materiał wykonania. Nawet, jeżeli szafki mają gotowe blaty, to warto pomyśleć o ich zmianie, aby mieć pewność, że wytrwają one przez długi czas. Blaty można wykonać z granitu, który jest solidnym i mocnym materiałem, odpornym na uszkodzenia. 

Comments are closed.