Codzienne przygotowywanie posiłków powinno być przyjemnością – aby ułatwić ten proces i skrócić go warto wykorzystywać urządzenia i rozwiązania dostępne na rynku. Jednymi z najlepszych są dzisiaj komplety nowoczesnych garnków, które sprawią, że gotowanie stanie się znacznie prostsze. Co warto wiedzieć o innowacyjnych garnkach stalowych? Czym nas zaskoczą?

Komplet garnków stalowych

Jeszcze kilka lat temu innowacyjne garnki stalowe dostępne były jedynie dla profesjonalistów pracujących w kuchniach najlepszych hoteli czy restauracji. Dzisiaj komplety tego typu możemy mieć we własnych kuchniach i to w rozsądnej cenie. Komplet garnków proponowany przez topowych producentów odznacza się wysoką odpornością na ścieranie, uszkodzenia, odkształcanie. Wykorzystana do ich produkcji stal nierdzewna nie jest podatna na działanie wilgoci i powstawanie korozji. Takie garnki bez obaw możemy czyścić zarówno w zlewie, jak i w zmywarkach domowych. Ciekawym jest fakt umieszczenia w dnach garnków specjalnych dysków – to rozwiązanie sprawia, że możliwe jest przyspieszenie cyrkulacji gorącego powietrza wewnątrz garnka. Przekłada się to nie tylko na znacznie szybsze przygotowanie potraw, ale również na oszczędność energii elektrycznej. Dla wygody codziennego użytkowania garnki uzupełniono o wygodne rączki i uchwyty, najczęściej tworzone z materiałów antypoślizgowych i nienagrzewających się. 

Dedykowane pokrywki do garnków

Elementem, którego nie mogło zabraknąć w kompletach garnków są idealnie przylegające pokrywki. Pokrywki tworzone są ze szkła hartowanego – tworzywo to nie pęka pod wpływem wysokich temperatur, nie jest podatne na uszkodzenia. Niewielki odpowietrznik w pokrywce pozwoli na odparowanie nadmiaru pary wodnej oraz na zagęszczenie potrawy. 

Comments are closed.