Salon otwarty na taras i ogród to jedna z chętniej wybieranych opcji podczas budowy domu. Salon z wyjściem na taras kreuje się poprzez wykorzystanie wysokich okien wielkogabarytowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu, siedząc wewnątrz domu, można rozkoszować się widokiem natury. Atutem tego typu okien jest także lepsze doświetlenie wnętrza. Jak stworzyć salon z wyjściem na taras?

Praktyczny salon z wyjściem na taras – jak go zaprojektować?

Salon z wyjściem na taras to strefy, które się przenikają. Wielkoformatowe okno pozwoli cieszyć się widokiem ogrodu, wiosną i latem przesuwne drzwi wejściowe na taras sprawią, że bez trudu zmienimy otoczenie i z czterech ścian szybko przemieścimy się do ogrodu. Przydomowy taras stanie się miejscem relaksu, odpoczynku, ale też strefą, gdzie możemy zapraszać znajomych do wspólnego grilla. Możliwości jest wiele.

Jakie meble wybrać na taras? Projektanci podsuwają do wyboru zarówno meble wypoczynkowe, jak i kawowe czy meble odpowiednie do zaaranżowania domowej jadalni. Meble tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na zmienne warunki atmosferyczne, ścieranie, wilgoć. Wśród rekomendowanych wymienia się przede wszystkim komplety technorattanowe. Są to rozbudowane kolekcje, w których znaleźć można wygodne sofy, leżanki ogrodowe, fotele, krzesła, stoliki i stoły. Meble takie są lekkie – jest to wynik zastosowania aluminiowych stelaży. Okrycie mebli tworzy syntetyczna plecionka.

Salon z wyjściem na taras z pergolą

Jak osłonić salon z wyjściem na taras? W przypadku tarasów doskonale sprawdzi się nowoczesna pergola. Ten rodzaj zadaszenia wznosi się z elementów modułowych wykonanych z lekkiego aluminium. Pergole posiadają dachy wykonane z listew, które mogą obracać się wokół własnej osi. Takie rozwiązanie sprawia, że użytkownik sam decyduje o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę.

Comments are closed.