Na mapie Polski można znaleźć pewne miejsce, które jest określane jako kraina 44 wysp. Mowa o Świnoujściu. Jesteście ciekawi, skąd wzięła się taka nazwa? W niniejszym artykule odpowiemy na to pytanie oraz poinformujemy, ile ogólnie należy zapłacić za wcześniej zarezerwowane noclegi Świnoujście ma kilka zalet. O nich również wspomnimy.

Coś więcej niż relaks na plaży

Wydaje się, że do tego miasta przyjeżdża się tylko po to, aby opalać się na szerokiej plaży i kąpać w morzu. Tak, wiele polskich rodzin pragnie właśnie tego, ale są też osoby, które chcą aktywnie spędzić czas na każdej z trzech dużych wysp (Uznamie, Wolin i Krasiborze) i odkryć resztę mniejszych, położonych z dala od cywilizacji wysepek.

Dla takich turystów przygotowane różne, ciekawe atrakcje. Należą do nich chociażby Muzeum Rybołówstwa Morskiego (w dawnym budynku ratusza), Park Zdrojowy czy duży Wiatrak – symbol miasta i obowiązkowy punkt każdej wizyty. Kiedy już te wszystkie miejsca zostaną dokładnie obejrzane, sporą frajdą okażą się również rejsy różnego rodzaju statkami.

Dlaczego nazwa Świnoujście?

Jakie zapewnia noclegi Świnoujście? O tej kwestii dowiecie się w ostatnim akapicie. Najpierw jednak warto poznać kilka interesujących informacji na temat samego, słynnego kurortu wypoczynkowego. Od maja 1946 roku mamy do czynienia ze znaną i funkcjonującą do dzisiaj nazwą miasta. Powstała ona w wyniku połączenia ze sobą dwóch słów: Świny (tak oficjalnie brzmi określenie cieśniny między wyspami) oraz ujścia rzeki.

Co zaskakujące, to jedyne w naszym kraju miasto, które jest położone na ponad 40 wyspach. Ma powierzchnię przekraczającą 190 kilometrów kwadratowych. Poza tym, że stanowi istotny port morski, to jest także niezwykle popularnym ośrodkiem uzdrowiskowym, słynącym z różnych zabytków.

Koszt noclegów

Wszystko, co zostało wyżej napisane, zachęca do przyjazdu do tego miejsca, ale należy sprawdzić, czy kusi również cena za Noclegi Świnoujscie to kurort, w którym turyści mają do wyboru wiele obiektów, gdzie komfort odpoczynku będzie na wysokim poziomie. Koszt noclegu zależy od całego wyposażenia i dodatkowych ofert.

Przykładowo, jeżeli ktoś zdecyduje się na wynajem kwatery w hotelu w pobliżu plaży i chce mieć dostęp do parkingu, to musi zapłacić minimum 50 zł, chociaż często koszt wzrasta do przeszło 200 zł (szczególnie wówczas, gdy turystom zależy na jak najlepszych warunkach). Część apartamentów w cenę noclegu wlicza śniadanie, ale zdarza się, że należy dopłacić kilkadziesiąt złotych.

Comments are closed.