Ubezpieczenie szkolne to polis dedykowana dzieciom i młodzieży uczącej się. O ubezpieczeniu tego typu słyszmy najczęściej w trakcie pierwszych dni nowego roku szkolnego w placówce oświatowej dziecka. W tym czasie do szkoły przychodzą przedstawiciele ubezpieczyciela i proponują polisy zbiorowe. Czy taka polisa to dobre rozwiązanie?

Ubezpieczenie szkolne zbiorowe czy indywidualne?

Zdecydowana większość rodziców decyduje się na ubezpieczenie szkolne zbiorowe, oferowane przez przedstawiciela ubezpieczyciela. Zazwyczaj nie jest ono drogie, a sprawę można załatwić na miejscu, podczas zebrania. Warto jednak z bliska przyjrzeć się warunkom takiego ubezpieczenia. Najczęściej okazuje się, że kwoty gwarantowane są dość niskie, co może skutkować problemami w zapewnieniu skutecznej pomocy medycznej dziecku, kiedy przyjdzie taka potrzeba. Ubezpieczenie szkolne zbiorowe nie jest obowiązkowe – możemy więc samodzielnie zadecydować, czy taki rodzaj polisy chcemy kupić. Alternatywą jest ubezpieczenie indywidualne, w którym wysokość kwot gwarantowanych może być podnoszona, w zależności od potrzeb klienta. Jak wygląda to w praktyce?

Ubezpieczenie szkolne dla dziecka

Ubezpieczenie szkolne to polisa dedykowana dla dzieci i młodzieży do 26 roku życia. W praktyce takie ubezpieczenie można zakupić nawet dla niemowlaka – polisa jest ważna rok. Polisa ubezpieczeniowa dla dzieci obejmuje wypadki i zdarzenia losowe powstałe zarówno w szkole, w drodze do szkoły, ale też w czasie zabaw w domu, w czasie wakacji. Wybrane ubezpieczenie szkolne powinno obejmować takie zagadnienia jak pobyt w szpitalu, zwrot kosztów rehabilitacji, świadczenia jednorazowe, świadczenia z tytułu zdiagnozowanej choroby, zwrot kosztów środków pomocniczych (np. kul ortopedycznych).

Comments are closed.