Aranżując przydomowy taras i wybierając eleganckie meble znajdźmy również ciekawy pomysł na zadaszenie tarasu – odpoczynek w cieniu będzie znacznie zdrowszy i przyjemniejszy. Wśród rekomendowanych rozwiązań najczęściej wymienia się dzisiaj pergole ogrodowe. Czym są i w jaki sposób mogą zmienić odbiór naszego tarasu?

Oryginalny pomysł na zadaszenie tarasu

Pergola to pomysł na zadaszenie tarasu inspirowany krajami śródziemnomorskimi. Współczesne pergole to konstrukcje aluminiowe i zadaszone, które dodatkowo możemy wyposażyć w ciekawe dodatki. Taki pomysł na zadaszenie tarasu sprawdzi się w wielu aranżacjach i pozwoli nam w pełni cieszyć się każdym, letnim dniem. Konstrukcja pergoli opiera się na aluminiowym stelażu malowanym proszkowo. Stelaż to budowla modułowa, przez co jej montaż nie sprawi nam większych problemów. Elementy aluminiowe malowane są proszkowo, przez co pergola zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci i korozją. Zintegrowana rynna dachowa pozwala na odprowadzanie wody deszczowej w czasie ulewy. Dach pergoli wykonany jest z listew uchylnych – mogą one obracać się wokół własnej osi, a użytkownik sam decyduje o ich pozycji. Tym samym możemy również regulować ile słońca wpada na taras. W sklepach takich jak gardenspace.pl znajdziemy również elementy dodatkowe do pergoli – wśród najchętniej wybieranych wymienia się rolety boczne, jak i ścianki frontowe. Oba te rozwiązania pozwalają na zwiększenie poczucia prywatności i osłonięcie się przed silniejszymi podmuchami wiatru. 

Funkcjonalny pomysł na zadaszenie tarasu

Nie ma wątpliwości, że pergola to ciekawy pomysł na zadaszenie tarasu. Jeśli jednak nie chcemy stawiać takiej konstrukcji blisko domu zawsze możemy wykorzystać klasyczne parasole ogrodowe w nowoczesnej odsłonie. Parasole ogrodowe pozwolą nam zacienić wybraną przestrzeń wypoczynkową i cieszyć się latem blisko natury. 

Comments are closed.