Kto ma tylko taką możliwość, decyduje się na to, aby za domem urządzić taras. Mały, duży – rozmiar niezależny. Ważniejsze jest to, że można to miejsce przeznaczyć na wypoczynek. Kto tylko może, decyduje się również na zadaszenie przy pomocy specjalnych pergol.

Taras do zgłoszenia?

Wiele osób ma wątpliwość, ponieważ wychodzą oni z założenia, że taras to osobna konstrukcja, którą należy zgłosić. Co za tym dalej idzie, trzeba także zadbać o uiszczenie stosownych opłat. Dlatego rezygnują oni z urządzenia takiego właśnie miejsca. Jest to błędne myślenie. Polskie prawo budowlane nie uwzględnia nawet takiego sformułowania, jak taras. Aczkolwiek, jego powierzchnia zawsze wliczana jest do kubatury budynku (podobnie jak balkony). Ze spokojem można zdecydować się na taras, jak również na zadaszenie całości lub części bez obaw, że trzeba będzie to zgłaszać do specjalnych instytucji.

Zadaszenie tarasu – z czego?

Opcji jest dużo. Można pokusić się o wejście na najłatwiejszą drogę – zakup gotowego zadaszenia, jakie dostępne jest m.in. na stronie gardenspace.sk/zastresenie-terasy. Można również całość zbudować samemu. Zajmie to trochę czasu, ale pozwoli na znaczne obniżenie kosztów. Z drugiej jednak strony – czy ktoś będzie w stanie wykonać taką konstrukcję budowlaną? Wszystko tak naprawdę zależne jest od umiejętności. Zadaszenie można wykonać z drewna, ale również z elementów stalowych i aluminiowych. Współczesne pergole występują w różnych odmianach, więc należy je tylko dopasować zgodnie ze swoimi potrzebami. 

 

Comments are closed.