Zabiegi nazywane liftingiem bez skalpela stanowią alternatywę dla chirurgii plastycznej. Wykorzystują nowoczesne technologie, aby pobudzić naturalne procesy odpowiedzialne za napięcie skóry. W ten sposób można uniknąć bólu i długiej rekonwalescencji. Przedstawiamy niechirurgiczne zabiegi odmładzające, które powinny Cię zainteresować.

W jaki sposób możliwy jest lifting bez skalpela?

Wraz z wiekiem osłabieniu ulegają zdolności organizmu do regeneracji kolagenu w skórze. Już po 30 roku życia można zauważyć konsekwencje jego braku w postaci opadającego owalu twarzy i zmarszczek. Zabiegi z kategorii lifting bez skalpela opracowane zostały w ten sposób, aby pobudzać te naturalne procesy regeneracyjne i w ten sposób przyczynić się do odmłodzenia skóry. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii o nieinwazyjnym działaniu można cofnąć niektóre skutki upływającego czasu i spowolnić starzenie się skóry. Poniżej przedstawiamy trzy sprawdzone sposoby na lifting bez skalpela rekomendowane przez specjalistów z Kliniki Ambroziak w Warszawie.

Nici liftingujące zamiast skalpela

Lifting nićmi to zabieg, który w największym stopniu daje efekt liftingu chirurgicznego. Umożliwia podniesienie policzków, przywrócenie objętości w okolicy jarzmowej, korekcję zwiotczenia skóry, redukcję oznak starzenia, podniesienie brwi i wysmuklenie szyi. Zabieg trwa około 30 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Polega na wprowadzeniu specjalnych nici pod skórę przy pomocy cienkich igieł. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i tkliwa, może wydawać się nadmiernie napięta. Okres gojenia trwa około 2 tygodni, jednak nie trzeba w tym czasie rezygnować z codziennych obowiązków. Nici liftingujące nie tylko napinają tkanki, ale też pobudzają produkcję kolagenu, dzięki czemu efekty są długotrwałe – utrzymują się nawet do dwóch lat.

Ultradźwiękowy lifting bez skalpela

Technologia, która w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością w klinikach medycyny estetycznej, to HIFU, czyli zogniskowane ultradźwięki, które są w stanie widocznie poprawić napięcie skóry już po jednym zabiegu bez skalpela, a nawet bez igieł. Zabieg polega na wywoływaniu niewielkich uszkodzeń w głębokich warstwach skóry, bez naruszania ciągłości naskórka. W ten sposób pobudzane są procesy regeneracyjne, polegające na wzmożonym wytwarzaniu kolagenu i elastyny. Lifting HIFU skutecznie radzi sobie ze zmarszczkami, poprawia wygląd skóry wokół ust i policzków, niweluje podwójny podbródek, a nawet pomaga podnieść opadające powieki. Po zabiegu można wrócić do swoich normalnych czynności i nie jest konieczne odbywanie rekonwalescencji.

Lifting twarzy laserem

Dobrze znanym i od dawna stosowanym sposobem na odmłodzenie skóry bez skalpela jest laseroterapia. W tym celu używa się różnego rodzaju laserów. Te o największej mocy pozwalają na uzyskanie wyraźnego liftingu twarzy. Przykładem jest laser frakcyjny CO2, który wywołuje w skórze mikronakłucia o głębokości około 3 milimetrów w odpowiednich odstępach między sobą. Dzięki temu proces regeneracji kolagenu zachodzi bardzo szybko. Efekty pojawiają się stopniowo w ciągu kilku miesięcy. Po wykonaniu serii zabiegów można spodziewać się wyraźnej poprawy jędrności skóry, spłycenia zmarszczek, wzmocnienia, napięcia i zagęszczenia skóry. Kilka dni po zabiegu skóra może się złuszczać oraz sprawiać wrażenie przesuszonej, co jest naturalnym następstwem użycia lasera frakcyjnego i mija w niedługim czasie.

Jeśli szukasz sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej, w której wykonasz lifting bez skalpela, kliknij tutaj.

Comments are closed.