Mówi się, że dłonie są wizytówką kobiety. Z tego względu wiele kobiet decyduje się na inne formy zdobienia paznokci niż tradycyjne. Między innymi hybrydy zapewniają znacznie lepszy efekt końcowy, a przy tym świetnie prezentują się na dłoniach i są wytrzymałe. Jak przebiega zdobienie?

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci krok po kroku

Zdobienie paznokci tą metodą nie jest wcale szczególnie trudne. Choć wymaga nieco wprawy, może być przeprowadzane również w warunkach domowych – pod warunkiem, że znajdziemy dość czasu, by przećwiczyć te umiejętności. W pierwszym etapie, należy odpowiednio odtłuścić płytkę paznokcia.

Przeprowadza się to w różny sposób, jednak zdecydowana większość kobiet (zarówno stylistek paznokci, jak i pań robiących sobie manicure we własnym zakresie) decyduje się na delikatne spiłowanie wierzchniej warstwy paznokcia. To zapewnia zdecydowanie lepszą przyczepność podkładu, dzięki czemu paznokcie prezentują się dużo lepiej i całość jest dużo wytrzymalsza.

Kolejne kroki w tworzeniu manicure

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci doświadczonej stylistce nie zajmuje więcej niż około godziny malowania. Również w domowych warunkach nie trwa to dłużej, a w przypadku nakładania podstawowego koloru bez żadnych zdobień – może być nawet krótszym procesem.

Po przygotowaniu płytki paznokcia, należy nałożyć pierwszą warstwę – podłoże pod lakier hybrydowy. Do utwardzenia całości wykorzystuje się lampę UV, do której wkłada się paznokcie na oznaczoną przez producenta ilość czasu. Następnie, nakłada się na nie kolor. Istotnym jest, by warstwa z lakierem była możliwie jak najcieńsza – gruba powłoka nie tylko może gorzej się utwardzać, ale również (a może przede wszystkim) wygląda nienaturalnie.

Końcowe szlify i korzyści

Po (najczęściej dwukrotnym) nałożeniu koloru, przechodzi się do ostatniej warstwy lub ewentualnych zdobień i ostatniej, przezroczystej powłoki. Należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu brzegów paznokcia – bowiem tylko w ten sposób można zapewnić sobie odpowiednie wykończenie i trwałość manicure.

Wśród najbardziej podstawowych korzyści tej formy zdobienia paznokci wskazać można jej trwałość. Nawet dłonie eksponowane na kontakt z wodą oraz detergentami utrzymają świetny wygląd przez co najmniej tydzień. To znaczne wydłużenie okresu między koniecznością ponownego malowania paznokci – co sprawia, że można zaoszczędzić sporo czasu. Dodatkowo – manicure prezentuje się bardzo estetycznie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda hybrydowa zdobienia paznokci – https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-hybrydowa/.

Comments are closed.