Wygodne gotowanie to nie tylko kwestia znalezienia prostych przepisów – to również konieczność wybrania nowoczesnych garnków, które będą wspierać w procesie przygotowywania posiłków. Chcąc jak najlepiej przygotować się do gotowania, warto przyjrzeć się z bliska nowoczesnym garnkom, oferowanym na polskim rynku. Czym nas zaskoczą?

Nowoczesne garnki stalowe – postaw na innowacje!

Garnki stalowe to bez wątpienia najchętniej kupowane produkty na polskim rynku. Stal nierdzewna 18/10 to tworzywo zabezpieczone przed działaniem korozji, odkształcaniem, ale też wysokimi temperaturami. Garnki wykonane z tego tworzywa zachowują doskonały wygląd przez szereg lat, ale też pozwalają na wygodniejsze gotowanie. Wśród proponowanych innowacji w takich garnkach warto wymienić ich wielowarstwowe dno. Znajduje się w nim dysk wykonany z aluminium, który ma za zadanie równomiernie rozprowadzać ciepło wewnątrz garnka. Dzięki temu ciepło cyrkuluje równomierne, a sam proces gotowania jest znacząco skracany. Wnętrze garnka posiada dodatkowo miarki, aby możliwe było precyzyjne odmierzenie ilości wody. Projektanci zaproponowali również lejki i cedzaki, aby samo gotowanie było znacznie łatwiejsze. Dla wygody i bezpieczeństwa garnki uzupełniono o poręczne uchwyty i rączki.

Komplety pełne niespodzianek!

Zastanawiając się, jakie garnki kupić, warto przede wszystkim określić, czy potrzebujemy kompletu składającego się z kilku czy kilkunastu elementów. Warto pamiętać, że pokrywki traktowane są jako osobne elementy zestawów! Pokrywki tworzone są ze szkła hartowanego – materiał ten jest odporny na wysokie temperatury, odpryskiwanie. Niewielkie odpowietrzniki w strukturze szkła pozwalają na odprowadzenie pary wodnej i zagęszczenie potrawy.

 

 

Comments are closed.