Metoda akrylowa zdobienia paznokci w ciągu ostatnich lat podbiła rynek kosmetologiczny. Paznokcie wykonane w ten sposób są nie tylko trwałe, ale również bardzo estetyczne. Ważne jest również to, że paznokcie takie wykonuje się dość szybko. Co warto wiedzieć o paznokciach wykonywanych metodą akrylową?

Akrylowa metoda zdobienia paznokci – podstawy

Do zastosowania metody akrylowej zdobienia paznokci konieczny jest odpowiedni materiał. W tym przypadku stosuje się specjalną mieszankę. Składa się ona z dwóch składników, które łączy się tuż przed wykonaniem paznokci. Pierwszym z nich jest monomer akrylowy w postaci proszku. Dodatnie do niego specjalnego liquidu (drugi składnik mieszanki) inicjuje reakcję polimeryzacji akrylu, dzięki której nabiera on twardości i wytrzymałości.

Dokładnie w taki sam sposób wykonuje się zdobienia ukończonych już paznokci. Metoda akrylowa zdobienia paznokci pozwala przede wszystkim na wykonanie paznokci bardzo trwałych. Charakteryzują się one sporą wytrzymałością i odpornością – zarówno mechaniczną, jak i na inne czynniki. Akrylowe paznokcie mogą zachować doskonały wygląd nawet do sześciu tygodni.

W jaki sposób powstają paznokcie akrylowe?

Pierwszym etapem pracy nad paznokciami jest przygotowanie mieszanki akrylowej o odpowiednio dobranych właściwościach. Następnie przystępuje się do wykonania samych paznokci. Ze względu na to, że twardnienie akrylu następuje bardzo szybko, konieczne jest wykonanie całej pracy w sposób sprawny.

Oczywiście wymaga to sporego doświadczenia. Nie da się jednak uniknąć pewnych nierówności, które niweluje się przy pomocy piłowania. Paznokcie akrylowe opiłowuje się i poleruje aż do uzyskania zakładanego kształtu. Na gotowych paznokciach wykonuje się zdobienia. W tym celu dobiera się często mieszankę akrylową o nieco innych, bardziej dekoracyjnych właściwościach.

Jakie są główne zalety paznokci akrylowych?

Najważniejszą zaletą paznokci akrylowych jest ich stosunkowo wysoka wytrzymałość. Widać to bardzo wyraźnie zwłaszcza w porównaniu z innym, bardzo popularnym typem paznokci – paznokciami żelowymi. Paznokcie wykonane z akrylu zachowują niezmieniony wygląd przez prawie dwukrotnie dłuższy czas.

Bardzo ważny jest też wpływ wykonanych w ten sposób paznokci na naturalną płytkę. W przypadku paznokci akrylowych jest on praktycznie minimalny. Naturalne paznokcie mogą swobodnie rosnąć, a akryl nie wpływa znacząco na ich zdrowy wygląd. Metoda ta bywa też polecana osobom, u których naturalna płytka paznokci jest z jakiegokolwiek powodu bardzo zniszczona.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Paznokcie akrylowe.

Comments are closed.