Aranżacja salonu z kuchnią często odnosi się do mieszkań, które znajdują się w blokach z wielkiej płyty. Takich miejsc – osiedli mieszkaniowych – powstaje bardzo dużo. Coraz częściej można spotkać tam kuchnię połączoną ze strefą dzienną.

Ciekawe możliwości otwartej przestrzeni

Aranżacja salonu z kuchnią wydaje się jednym z najbardziej logicznych rozwiązań. Daje ona ogromne możliwości, ale także narzuca pewne ograniczenia. Jak chociażby umiejscowienie dopływów wody. W miejscu, gdzie one się znajdują nie można myśleć chociażby o tym, aby umieścić TV w strefie dziennej, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie będzie to miało żadnego sensu. Należy zwrócić również uwagę na szyby wentylacyjne, które są pomocne, jeżeli chodzi o wietrzenie pomieszczenia. Jeżeli zależy nam na takiej aranżacji, ale nie wiemy jak podejść do tego, korzystajmy z pomocy architektów, którzy mają większe doświadczenie w takim planowaniu.

Aranżacja salonu z kuchnią bez żadnych komplikacji

Decydując się na takie pomieszczenie – połączenie kuchni z salonem – nie ma co wysilać się na wielkie kombinacje, ponieważ można sobie samodzielnie zaszkodzić. Prostota jest najważniejsza. Głównym odnośnikiem mogą stać się okna, które w żaden sposób nie mogą zostać zasłonięte. Zarówno, jeżeli chodzi o salon, jak również kuchnię. Stawiajmy na to, co faktycznie będzie nam potrzebne. Pamiętajmy o tym, aby wybrać również dobre oświetlenie, aby wszystko było dobrze dostrzegalne. Również wtedy, jeżeli chodzi o dodatkowe punkty świetlne dla tych dwóch pomieszczeń. 

Comments are closed.