Jazda na rowerze to nie tylko przyjemność i możliwość zadbania o własną kondycję – rower staje się dzisiaj doskonałą alternatywą dla klasycznych samochodów. Cykliści podkreślają przede wszystkim możliwość uniknięcia korków, ale też znacznie prostsze poruszanie się po mieście. Rower to propozycja dla osób aktywnych, ale też tych, którzy pragną oszczędzić czas, pieniądze i żyć bardziej ekologicznie. 

Popularność rowerów w Polsce

Nie ma wątpliwości, że w ostatnich latach liczba rowerów w dużych miastach diametralnie wzrosła. Wynika to nie tylko z chęci prowadzenia aktywnego trybu życia, ale też z faktu, że rower kolosalnie zmienia nasze życie. Rower nie tylko nie przyczynia się do powiększania emisji spalin, ale też pozwala na przemieszczanie się bez konieczności stania w korkach. Kiedy kończy się ścieżka rowerowa rowerzyści chętnie korzystają również z jezdni, gdzie muszą stosować się do zasad ruchu drogowego. Istotne jest, aby wyjeżdżając na rower być przygotowanym – nie tylko rower powinien być w dobrym stanie technicznym, ale i my powinniśmy pamiętać o licznych zabezpieczeniach, jak np. kask rowerowy, ale też dodatkowa dętka czy bidon z wodą. Dobrym rozwiązaniem jest też zaopatrzenie się w ubezpieczenie OC dla rowerzystów. Kiedy okazuje się ono przydatne?

Ubezpieczenie rowerowe dla rowerzysty

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla rowerzysty to świetne rozwiązanie, kiedy na rowerze jeździmy dużo – mówią specjaliści z firmy beesafe.pl. Ubezpieczenie takie pozwoli na pokrycie wszelkich szkód wyrządzonych przez rowerzystę, np. zniszczenia ubrań przechodniów czy też uszkodzenie karoserii samochodu. Dzięki ubezpieczeniu OC nie musimy martwić się o koszty takich napraw. Atutem ubezpieczenia OC dla rowerzystów jest jego niska składka. 

Comments are closed.